LT

Nematekas - 29 metai pateisintų lūkesčių

ŽŪB „Nematekas“ savo veiklą pradėjo 1994 metais, prekiaudamas Vokietijoje pagamintomis mėsos perdirbimo linijomis NEMATEC. Siekiant šiuos įrengimus išbandyti praktikoje, buvo įsteigtas nedidelis parodomasis mėsos perdirbimo cechas, per dieną pagamindavęs vos 900 kg mėsos gaminių. Pamažu jis išaugo į konkurencingą mėsos perdirbimo bendrovę. Šiuo metu „Nematekas“ kasdien paruošia daugiau kaip 80 tonų mėsos gaminių ir toliau siekia augimo taikant aukščiausius kokybės standartus. Jaunatviška energija, maksimalizmas ir valia leido tapti solidžia, ne tik Lietuvos, tačiau ir užsienio rinkos pripažinta įmone. 2019 metų spalį „Nematekas“ pasitiko garbingu 25 metų jubiliejumi. Tačiau, kaip teigia įmonės vadovai, švęsti verta visiems: iššūkius įveikti padėjo ne tik komandos narių ryžtas, bet ir nuolatinis gaminių vartotojų skatinimas tobulėti.

„Mūsų įmonėje labai svarbu inovacijos ir tobulėjimas, todėl visada siekiame sukurti kažką naujo, geresnio ir, svarbiausia, sveikesnio.“

Egidija Vaicekauskienė

Nemateko direktorė

Nuo pat veiklos pradžios „Nematekas“ kryptingai dirba siekdamas pagrindinio tikslo – užtikrinti nepriekaištingą gaminių kokybę. Kasmet įmonė investuoja į naujas technologijas, darbo metodus, kad pateiktų vartotojams patikimą produkciją. Bendrovėje įsteigta kokybės monitoringo, valdymo ir kontrolės sistema, užtikrinanti kokybę kiekvienoje grandyje – nuo žaliavos supirkimo iki pagamintos produkcijos transportavimo.

ŽŪB „NEMATEKAS“ SAULĖS ELEKTRINĖS ĮRENGIMAS

Parengtas projektas „600 kW saulės elektrinės įrengimas ŽŪB „Nematekas““, kurio bendra vertė yra 320 000 Eur. Šį projektą dalinai finansuoja Europos Sąjunga (www.esinvesticijos.lt), kuri padengia beveik 156 882 Eur. Projektas bus visiškai pabaigtas 2025 m. rugpjūčio mėn. Projektas prisidės prie AEI dalies didinimo galutiniame energijos suvartojime, tuo pačiu paskatins AEI didesnį naudojimą pramonės sektoriuje. Taip bus švelninamas Lietuvos poveikis klimato kaitai, sprendžiama oro taršos, efektyvaus išteklių naudojimo problema ir mažinama priklausomybė nuo energijos importo. Projekto metu bus įrengtos saulės elektrinės, kurios įmonei leis naudoti pagaminamą elektros energiją jos pačios vidiniams poreikiams ir leis sumažinti elektros energijos suvartojimą iš tinklų. Per metus numatoma pagaminti apie 568,4 MWh elektros energijos. Projektu bus prisidedama prie horizontaliųjų principų, darnaus vystymosi, įskaitant reikšmingos žalos nedarymo principą.

ŠVIEŽIA, SKANU SKIRTA KIEKVIENAM

2013 metais buvo atnaujintas įmonės ženklas. Naujasis ženklas atspindi svarbų pokytį „Nemateko“ veikloje – posūkį “vartotojui draugiško” maisto link. Tai liudija ir mūsų gaminiai – dešros su probiotinėmis kultūromis, dešrelės be jokių pridėtinių E, gaminiai be alergenų.

2021-ais metais Nematekas į rinką išleido naują švarią liniją – Pro Natura, kurios gamyboje ne tik nenaudojami konservantai, dažikliai, alergenai bei kiti priedai, bet ir nitritinė druska. Su kiekvienais metais yra ieškoma, ką naujo ir sveikesnio būtų galima pasiūlyti rinkai. Šiuo metu siūlome labai platų produktų asortimentą nuo žalios mėsos ir paukštienos iki virtų, rūkytų ar vytintų mėsos gaminių. Plati įvairovė išrankiausiam skoniui!

PATIKIMAS GAMINTOJAS – KOKYBIŠKAS PRODUKTAS

ŽŪB „Nematekas“ 2008 metais įteiktas BRC sertifikatas, liudijantis, kad bendrovės produkcija (paukštiena) atitinka Didžiosios Britanijos mažmeninės prekybos tinklų konsorciumo keliamus reikalavimus. „Šis sertifikatas – tai dar vienas „Nemateko“ darbo įvertinimas. Bendrovei jis svarbus, nes dar kartą įrodo, kad pirkėjai gali būti ramūs dėl mūsų produkcijos kokybės“, – sakė „Nemateko“ direktorė Egidija Vaicekauskienė.

Bendrovėje sumontuota naujausia šveicariška gamybos įranga, atidaryta šiuolaikiška paukščių skerdykla, gavus SAPARD paramą, įsteigtas modernus paukštienos cechas. Nė vienoje įmonės rūkykloje nėra atviros ugnies, buko malkos ne deginamos, bet trinamos, tad lengvas, nuolatinis dūmas nepalieka gaminyje kancerogeninių medžiagų.

PASIEKIMAI

“Nemateko” produkcija yra vertinama ne tik tarp vartotojų, bet ir tarp profesionalų bei specialistų. Galime pasigirti ne vienu apdovanojimu tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų! 16 kartų įvertinti „Lietuvos metų gaminys“: pelnė 6 aukso bei 3 sidabro medalius, 3 produktai pripažinti geriausiais metų gaminiais ir 4 gaminiai įvertinti diplomais.

Tarptautinėje IFFA parodoje įvairūs gaminai apdovanoti 18 medalių (9 aukso, 7 sidabro, 2 bronzos)

Keturis kartus įmonė apdovanota „Garbės“ diplomu – jis buvo suteiktas ŽŪB „Nematekas“ direktorei Egidijai Vaicekauskienei už nuopelnus modernizuojant gamybą, gerinant darbo sąlygas, plečiant produkcijos asortimentą ir rinkas.